budynek.

Nasza szkoła mieści się w odrestaurowanej stylowej kamienicy z ogrodem w samym sercu żorskiej starówki. Taka lokalizacja powoduje, że często korzystamy z bliskiej dostępności parku miejskiego, rynku, biblioteki, Miejskiego Ośrodka Kultury, Muzeum Ognia, Muzeum Miejskiego czy kina.

budynek.
sale dydaktyczne.

sale dydaktyczne.

Sale lekcyjne klas 1-3 wyposażone są w monitory interaktywne i ergonomiczne krzesła Entelo. Każdy uczeń posiada swoją szafkę w sali lekcyjnej. Wszystkie sale przedmiotowe wyposażone są w projektory oraz niezbędne pomoce dydaktyczne, które urozmaicają lekcje i pozwalają na przeprowadzanie eksperymentów - zarówno te podstawowe, stanowiące klasyczne wyposażenie pracowni, jak i nowoczesne np. laboratorium cyfrowe Einstein 3+ do pomiaru temperatury, PH itp., wizualizer, tablety dla uczniów, okulary VR, drukarka 3D.

świetlica.

Szkolna świetlica czynna jest od 7:00 do 18:30. Czas spędzony na świetlicy urozmaicają nam klocki, gry planszowe, zabawy i wspólne rozmowy. Świetlica ma wydzieloną część biblioteczną, w której uczniowie znajdą m.in. pozycje anglojęzyczne i mogą oddać się beztrosko ich lekturze lub wypożyczyć je do domu bądź usiąść w ciszy i odrobić lekcje. W czasie zajęć świetlicowych, gdy dopisuje pogoda, korzystamy ze szkolnego ogrodu. Jest on bezpiecznym miejscem spędzania czasu na świeżym powietrzu, ponieważ jest otoczony murami i nie ma z niego bezpośredniego wyjścia na ulicę.

świetlica.
sala gimnastyczna.

sala gimnastyczna.

Nasi uczniowie realizują zajęcia wychowania fizycznego na basenie (w wymiarze 1h tygodniowo w każdej klasie), szkolnej salce gimnastycznej oraz hali sportowej. W okresie zimowym chętnie doskonalimy nasze umiejętności jazdy na łyżwach korzystając z pobliskiego lodowiska.

stołówka.

Pracujemy nad otwarciem stołówki szkolnej, która mieści się na najniższej kondygnacji budynku. Będziemy spożywać w niej posiłki, które dostarcza nam lokalna restauracja “Pod Arkadami”. Są one odpowiednio zbilansowane i zróżnicowane. Przerwa lunchowa trwa 30 minut. Zupy dostępne są dla każdego ucznia klas 1-3 w cenie czesnego, dla pozostałych uczniów 5 zł. Drugie dania są płatne w wysokości 18 zł, opłata doliczana jest do czesnego. W przypadku nieobecności ucznia istnieje możliwość odwołania obiadu bez ponoszenia jego kosztu.

stołówka.
Szkolny ogórd

szkolny ogród.

Na dziedzińcu szkoły znajduje się uroczy szkolny ogród, który od wiosny do jesieni wypełnia gwar. Jest on bezpieczną przystanią do relaksu i zabawy nie tylko przerwach, ale również w ramach popołudniowych godzin świetlicowych.